Корисні поради: Порядок і чистота в шафі

Ви хочете, щоб ваші речі в шафі не м’яли і виділяли тонкий приємний аромат? Тоді зробіть набір з м’яких плічок і “саше” – мішечків, наповнених запашними травами. М’які плічка можна зробити з простої дерев’яної вішалки, оберненої смужкою синтетичної вати або тонкого поролону, а потім покритої чохлом з тканини. Для роботи вам знадобляться наступні матеріали:
– прості дерев’яні плічка;
– поролон або синтетична вата;
– тканина;
– нитки, голка, ножиці Оберніть дерев’яну деталь вішалки смужкою з вибраного матеріалу (10 х 90 см) у напрямку від одного кінця до іншого. (Зверніть особливу увагу на кінці!) Надайте гарну форму вийшла заготівлі, а краще зафіксуйте смужку міцною ниткою або парою стяжок. Виріжте з тканини смужку: ширина 15 см, довжина з розрахунку довжини дерев’яної деталі плюс 10 см. Смужку зігніть по довжині навпіл. Кінцям надайте форму півкола. Стачайте овальні кінці деталі лицьовою стороною тканини всередину з припуском 1-1,5 см. Виверніть деталь на лицьову сторону. Необроблені верхні краї (1,5 см) заутюжьте усередину.

Одержаний чохол надягніть на підготовлену вішалку. Розправте тканину, а краї зшийте, попередньо сметани. Для саше:
– тканина дрібного плетіння;
– стрічка;
– суха лаванда Підготуйте прямокутний шматочок матеріалу (10 х 33 см). Зігніть його по ширині навпіл виворітного стороною назовні. Стачайте бічні краї при припуску 1,5 см. Краї обмітайте. Верхні краї двічі відігніть назовні по 0,5 см, зашейте і виверніть на лицьову сторону. Підберіть одну стрічку довжиною близько 75 см, щоб прив’язати мішечок до вішалки, другу – 50 см, щоб зав’язати саше. Коротку стрічку пришийте посередині до мішечку на відстані 5 см від верхнього краю. Довгу стрічку, склавши навпіл, перпендикулярно закріпіть на другий стрічці. В кінці роботи наповніть саше сухою лавандою або збором запашних трав і прив’яжіть його до вішалки на стрічці, зав’язавши бантик. Але це ще не все: зробивши кілька саше, заховайте їх у складках, кишенях розвішана одягу та у висувних ящиках між простирадлами і наволочками.