Китай залучає $6 млрд на розвиток сільського господарства в Україні.

Меморандум про створення Китайсько-українського фонду інвестування в міжнародні проекти співпраці підписаний у Гонконзі. Структура планує залучити до $6 млрд на розвиток сільського господарства в Україні, з них $600 млн – уже наступного року.
«Наша мета – створення фонду, який сприятиме акумуляції фінансових коштів і просуванню проектів і програм із розвитку сільського господарства України, з розширення китайсько-української торгівлі у сфері агропромислової продукції. Фонд планує 2013 року залучити до $600 млн під проекти, які будуть відібрані, і поступово довести суму до $6 млрд», – заявив заступник голови правління китайсько-української асоціації з реалізації міжнародних проектів Фен Чи Кін.
Пріоритетними визнані проекти у сфері будівництва на території України заводів із виробництва засобів захисту рослин і добрив; модернізації іригаційних систем; використання нових технологій підвищення врожайності і продуктивності скотарства і птахівництва; розвиток логістики. В асоціації наголошують, що Китай зацікавлений у нарощуванні імпорту високоякісної української продукції агрокомплексу задля підвищення власної продовольчої безпеки. На первинному етапі в роботі фонду беруть участь 16 великих промислових компаній, які увійшли до асоціації. Засновники розраховують, що в майбутньому до роботи підключаться й інші корпорації з материкової частини Китаю і Гонконгу.

Джерело: Укрінформ