Легенда про Атлантичний океан

Інформація №1
Сучасна назва океану походить від імені титана — Атланта, героя грецької міфології, який тримав на своїх плечах небозвід. Раніше ж цей океан називався Західним. Першим мореплавцем,що перетнув Атлантичний океан, був Колумб. 
Атлантида — материк, за легендою що існував в давнину на території Атлантичного океану. Згідно з переказами, в результаті змін на планеті він пішов під воду разом з усіма жителями. 
Офіційно Атлантида вважається вигаданою Платоном в якості образу порочності людей. Атлантичний океан другий по площі і глибині океан планети. 

Інформація №2
Праці давньогрецького історика і географа Страбона описували цей океан, називаючи його Західним. Пізніше деякі вчені іменували його Гесперидським морем. Це підтверджується документом, датованим 90 роком до нашої ери. Вже в дев’ятому столітті нашої ери арабськими географами було озвучено назва «море Мороку», або «море Тьми». Таке дивне ім’я Атлантичний океан отримав через хмари піску і пилу, які піднімали над ним вітру, що постійно дмуть з Африканського континенту. Вперше сучасна назва прозвучала в 1507 р., після того як Колумб досяг берегів Америки. Офіційно таке ім’я закріпилося в географії у 1650 році у наукових працях Бернхарда Варена.

Легенда про Атлантиду

Понад дві тисяч років існує цікава легенда про загадкову країну – Атлантиду, в якій жив мудрий і щасливий народ. Проте він не витримав, на жаль, випробувань гарним життям і розпалив у собі жадібність і потяг до завоювань. За що і був покараний богами, причому жорстоко: за один день і лиховісну ніч, як оповідає легенда, Атлантида разом зі своєю прекрасною столицею і численними жителями зникла в глибинах океану. Ця трагічна подія відбулась нібито близько 12 тисяч років тому. За однією із версій Атлантичний океан саме від Атлантиди запозичив свою назву

Легенда про Атланта

Атлантика була єдиним реальним океаном, відомим жителям Європи в античні часи. За уявленнями стародавніх греків, океан оточував Землю з усіх боків. Грецькі мудреці вважали, що з океану сходять і в нього ховаються всі світила – Сонце, Місяць, зірки. За грецькою міфологією, там, на крайньому заході, за високими горами, у щасливій країні Аркадія жив титан Атлант, який тримав на своїх плечах небесне склепіння.
З ім'ям цього титана і весь водний простір на захід від Європи почали називати Атлантичним океаном.

Легенда про Атланта 2
За легендою, Атлантичний океан утворив Атлант, один із титанів, який розсунув материки Євразію, Північну і Південну Америку та Африку. Так Атлант хотів захистити свою сім'ю від Зевса, який намагався стратити родину Атланта і його самого. Атлант розмістив свою родину на Канарських островах, які охороняли величезні собаки (Канарські острови спочатку називали Собачими). Згідно з давньогрецькою міфологією, там, далеко на заході, й жив титан Атлант, який був сином бога Посейдона і тримав на могутніх плечах небосхил. За іменем цього титана і весь простір на захід від Європи називали Атлантичним морем. 

Найглибшим місцем в Атлантиці вважається Південно-Сандвічев жолоб, глибина якого складає 8 500 метрів. 
А ось по солоності води Атлантичний океан знаходиться на першому місці. 
Через нього проходить тепла течія Гольфстрім, яка дарує м’який і теплий клімат європейським державам, які мають вихід у відкритий океан. Можна порівняти цифри: кількість тепла, яке переноситься цією течією, можуть виробити тільки разом взяті 1000000 електростанції. 
Атлантичний океан перетинає всі земні кліматичні пояси. Це своєрідна межа, яка розділяє Старий і Новий світ. В Атлантиці, на території Белізського природного рифа розташований незвичайний об’єкт — блакитна діра. Це підводна печера глибиною 120 метрів. Тут мають строго окреслений обрис межі кордону темної і світлої води. І спостерігач, який дивиться на поверхню океану зверху, бачить діру блакитну і велику.

У Атлантичному океані є Саргасове море, яке не має берегових меж. Його межі окреслені тільки океанічними течіями. 
Атлантичний океан — має безліч загадок. 
Одна з них — Бермудський трикутник, зона, що знаходиться в розташуванні Бермудських островів, в якій безвісти пропали багато суден та літаків. Острів-гігант Гренландія знаходиться на півночі Атлантики, якому немає рівних за величиною на нашій планеті.