“Родина” розпочинає війну з крупними олігархами.

Одним з визначальних процесів майбутнього України є конфлікт між Сім’єю та надвеликими олігархами.

Про це пише в статті «Війна« Батьків »і« Дітей ». За що будуть битися Ахметов та інші олігархи »директор Центру політичного аналізу« Стратагема »Юрій Романенко.

На його думку, «конфліктна ситуація навколо футбольного клубу« Металіст »відображає глибокі зміни в балансі сил, позначені на парламентських виборах 28 жовтня».

Її суть – внутрішньоелітні конфлікт «батьків» і «дітей», який приймає все більш радикальні форми.

«« Батьки »- партноменклатура плюс бандити плюс авантюристи, які отримали в 90-ті роки контроль над економічними активами і державою. Умовно це близько 300 сімей, які сконцентрували у своїх руках величезні ресурси. Їх мотивації зберегти контроль, активи, а також передати їх своїм нащадкам. Втім, не всі «діти», «батьків» отримають нажите «непосильною працею» », – пише аналітик.

«Діти» – вищевказаних суб’єктів, які мають амбіції отримати владу. В даному випадку, «діти» – це Олександр Янукович і група «молодшореформаторів», яких зазвичай позначають в ЗМІ, як Сім’я », – уточнює він.

Суть суперечностей – «діти» хочуть зайняти ключові позиції у владній ієрархії.

«Це вимагає ресурсів. Ресурси дають економічні активи. Ресурси неможливо швидко створити – це вимагає часу і значних зусиль. Тому ресурси можна тільки переділити. Після того, як вони були вилучені у ФПГ, не пов’язаних з донецькими, розгортається боротьба всередині неоднорідного владного угруповання. У цій боротьбі «діти» починають пожирати «батьків», оскільки інакше вони не зможуть отримати всю повноту влади. Швидкість поширення конфлікту прямо корелюється із зростанням зовнішньополітичного тиску на Україну », – вказує Юрій Романенко.

Він зазначає, що «спроби Путіна втягнути Україну в Митний союз прямо пов’язані з тим важким геополітичним становищем, в якому сьогодні опинилася сама Росія».

«Їй потрібно зміцнити свою стійкість (насамперед, у сфері безпеки та економіки), щоб встояти в глобальній кризі. Тому Путін тисне на Україну, створюючи для режиму Януковича різні проблеми, здатні його перекинуть. Звідси Янукович постійно шукає ресурси зміцнення своєї власної стійкості, де головною опорою є Сім’я. При цьому Сім’я не є однорідною, там є свої групи впливу, між якими також йде конкуренція. Тим не менш, Янукович для них міст у майбутнє, тоді як «Батьки» – перешкода, що не дозволяє піднятися вище ».

Тому конфлікт між Сім’єю та олігархами неминучий, оскільки прямо випливає з логіки їхніх інтересів », – резюмує Романенко.
Джерело: Хвиля