Що потрібно знати християнину перед вінчанням!

ГОСПОДНЯ МОЛИТВА

    Отче наш, Ти, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас у спокусу, а визволи нас від лукавого. Амінь.

МОЛИТВА ДО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ    
Богородице Діво, радуйся, Благодатна Маріє, Господь з Тобою. Благословенна Ти між жінками і благословненний плід лона Твого, бо Ти породила Христа Спаса, Ізбавителя душ наших.
    Преславна Вседіво, Богородице! Прийми молитви наші і донеси їх Синові Твоєму і Богові нашому, щоб заради Тебе спас душі наші.

10 БОЖИХ ЗАПОВІДЕЙ

1.  Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене.
2.  Не роби собі кумира і всякої подоби з того, що на небі вгорі, або на землі внизу, і що у воді під землею: не поклоняйся їм і не служи їм.
3.  Не згадуй імені Господа Бога твого даремно.
4.  Пам’ятай день суботній, щоб святити його: шість днів працюй і виконуй у них всю роботу свою, а день сьомий – субота – для Господа Бога твого.

5.  Шануй батька твого і матір твою, і добре тобі буде, і довго житимеш на землі.
6.  Не вбивай.
7.  Не чини перелюбу.
8.  Не кради.
9.  Не свідчи неправдиво проти ближнього твого.
10. Не жадай нічого, що належить ближньому твоєму.

СИМВОЛ ВІРИ

    Вірую в єдиного Бога Отця, вседержителя, творця неба і землі, і всього видимого і невидимого.
    І в єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, єдинородного, від Отця родженого перед усіма віками — світло від світла, Бога істинного від Бога істинного, родженого, несотвореного, єдиносущного з Отцем, що через нього все сталося.
    Він задля нас, людей, і нашого ради спасення зійшов із небес, і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і стався чоловіком.
    І був розп’ятий за нас за Понтія Пилата, і страждав, і був похований, і воскрес у третій день, згідно з писанням. І вознісся на небо, і сидить праворуч Отця. І вдруге прийде зо славою судити живих і мертвих, а його царству не буде кінця.
    І в Духа Святого, Господа животворя-щого, що від Отця [і Сина] ізходить, що з Отцем і Сином рівнопокланяємий і рівнославимий, що говорив через пророків.
    В єдину, святу, соборну й апостольську Церкву. Ісповїдую одне хрещення на відпущення гріхів. Очікую воскресення мертвих і життя будучого віку. Амінь.

ОСНОВНІ ПРАВДИ ВІРИ
1. Є один Бог, що все створив і всім управляє.
2. Бог є один, але в трьох Особах: Отець, Син і Святий Дух – це є Пресвята Трійця.
3. Ангели – це Божі сотворіння, безсмертні духи, які є особами, мають розум і волю, не мають тіла. Вони постійно славлять Бога і Йому служать у справі нашого спасіння.
4. Злі ангели, яких Церква називає злими духами, дияволами – це та частина добрих ангелів, які через гріх гордості відкинули Бога і Його Царство та стали злими. Вони терплять вічні муки в пеклі і намагаються намовою до гріхів звести людей у пекло.
5. Людина є створена Богом на Його Образ і Подобу. Людина обдарована розумом і вільною волею, має тіло і безсмертну душу і є покликана до вічного життя. Життя людини – є дар Божий, ціллю якого є Бога пізнати, Його любити, Йому служити і через те осягнути вічне щастя у Божому Царстві.
6. Первородний гріх – це гріх, яким за намовою злого Духа, переступили Божу заповідь наші прародичі Адам і Єва. Цей гріх перейшов на весь людський рід. З цим гріхом увійшла в цей світ смерть, всяке зло, людина втратила Боже Царство.
7. Друга Особа Божа, Син Божий, народився, став чоловіком від Святого Духа і Пречистої Діви Марії, терпів і помер на хресті щоби спасти людство від гріхів, вічної кари у пеклі та відкрив нам вхід до Неба.
8. Церква – це Божа інституція, заснована Ісусом Христом, щоби провадити людей до вічного щастя в Небі.
9. Святі Тайни, які встановив і дав Своїй Церкві Ісус Христос – це видимі знаки невидимої Божої ласки, яку ми отримуємо приймаючи Святі Тайни і через це освячуємось.
10. Божа ласка є конечно потрібною до спасіння.
11. Є сім Святих Тайн: Хрещення, Миропомазання, Сповідь, Причастя, Священство, Подружжя, Оливопомазання.
12. Тайна Хрещення – очищує душу від первородного гріха (якщо хреститься доросла людина, то також від всіх особистих гріхів), відновляє нас до гідності Дітей Божих, відкриває вхід до Божого Царства, приєднує до Христової Церкви
13. Тайна Сповіді – через неї християнин отримує прощення своїх особистих гріхів, при умові щирого визнання цих гріхів, щирого жалю і твердої постанови поправи.
14. Тайна Причастя – це Тіло і Кров Ісуса Христа під видами Хліба і Вина.
15. Пречиста Діва Марія є Матір’ю Божою, не успадкувала первородного гріха, не мала особистих гріхів, є повсякчасною Дівою, найбільшою заступницею перед Богом.