1. Гадання по вінках.
Це найпопулярніше ворожіння, яким користуються дівчата у цю ніч.
Суть його наступна:
В переддень гадань дівчата плетуть віночки з різни квітів. Коли сонце починає заходити вони їх впускають на водойму при цьому загадуючи бажання (можна написати бажання на папірці і прив’язати його до вінка). Якщо вінок запливе далеко – бажання збудеться, якщо ж вернеться назад до берега – ні.
2. Гадання на вогні.
Дівчата і хлопці парами пригають через великий вогонь, якщо вогонь їх не задіне – в любовних справах вас очікують успіхи, якщо ж задіне – виходить не цього разу.
3. Віщий сон.
Існує повір’я якщо зібрати сім різних квіток, положити під подушку в ніч з 6 на 7 липня – сон збудеться.
4. Гадання на водяні круги.
Беруть миску невелику, набирають води і кидають туди камінь. Якщо кількість кругів які будуть буде парна – бажання збудеться, якщо непарна – не збудеться.
5. Гадання по квітах.
З вечора дівчата приносять різні квіти до однієї купи. Як наступає вечір кожна дівчина на осліп вибирає квітку. Це робиться так: Одна дівчина бере квітку і підходить до дівчини, яка не бачить що в неї в руці. Вона називає ім’я кому вона дістанеться.
Кожна квітка відповідає конкретній долі.
Також роблять ще наступне:
Наливають воду в дерев’яну діжку, тазик чи якусь іншу ємність. Кидають туди дві будь-які квітки без стебел (краще всього підходить ромашка).
Якщо квіти розійдуться в сторону – закоханим належить швидка розлука і розставання. У разі, коли квіти продовжують плавати – молодим людям обіцяє зіграти веселу весілля.
6. Сонце.
Якщо зустрінеш сонце на Купала, коли воно «гріється» – матимеш достатки аж до наступного року.
Якщо дівчина зранку перша начерпне воду з криниці і побачить свою вроду – хлопці її любитимуть.