Печериці не вимогливі до світла. Зате необхідно забезпечити інші умови: постійну температуру повітря в межах 16-18° С, високу вологість (75-90 %) та безперервну циркуляцію повітря.
Їх можна вирощувати в прохолодних і вологих приміщеннях: сараях, землянках, льохах, куренях . Ще їх вирощують у відкритому грунті – в тіні фруктових дерев. У цьому випадку, їх треба накрити плівкою, яка оберігатиме грибницю як від пересихання, так і від перезволоження.
Кращий грунт для вирощування печериць – кінський гній. Можна використовувати і гній крупно рогатої худоби, додавши до нього 20 – 30 % соломи, листя, картопляної або томатною бадилля. Підготовка субстрату починається з укладання купи: до 50 кг гною додають 12-13 кг гіпсу, 12-13 кг вапна, 1,5 кг сечовини. Купу поливають, ущільнюють і накривають плівкою. Підготовка субстрату триває 15-20 днів .
Коли зникне запах аміаку, його укладають на постійне місце. Для приготування субстрату можна використовувати й інші органічні відходи. У закритих приміщеннях гриби вирощують на стелажах або в ящиках. У відкритому ґрунті робляться ряди прямо на землі або в траншеях глибиною 20-30 см.
Через 14-20 днів грибниця розростається на 3-5 см. , А на поверхні поживного ґрунту часто з’являється білий наліт.
У цей період поверх субстрату насипають 2-4 см хорошою парникової землі і злегка поливають у міру просихання. Міцелій засипається чорноземом на 18-й день після проростання в пакетах. Коли такий «покрівельний матеріал» висипають на міцелій, грибам влаштовують так званий «шоковий період». Протягом 5 днів приміщення охолоджують на 7-8°С, багато поливають водою, після чого й починається інтенсивний ріст грибів. Поливати потрібно розпилювачем, щоб земля не ущільнювалася, а тільки зволожилася .
Плодоношення починається через 35-60 днів і триває 2-3 місяці.
Печериці ростуть дуже швидко, формуючись у дорослий гриб протягом 5 днів. Після збору першого врожаю одразу ж починається друга хвиля росту, тож через 5 днів шампіньйони можна збирати знову, на спеціалізованих підприємствах витримують усього 3 такі хвилі з однієї закладки міцелію, адже з кожною хвилею приріст зменшується.
Гриби збирають, коли плівка над настилами натяглася, але не лопнула, а самі пластинки стали блідо-рожевого кольору. Не можна допускати старіння грибів, так як вони виснажують грибницю. При зборі гриби обережно викручують, щоб не допустити руйнування грибниці. Місце, де був викручені гриб, посипають землею.
Збирають гриби зовсім молодими при діаметрі капелюшки 3 см. У такому вигляді вони являють собою делікатесний продукт, який не поступається і навіть перевершує по смакових якостях кращі види лісових грибів .
Урожайність печериць дуже висока – з 1м2 до 12кг грибів !