Фракція ВО “Свобода” вимагає розслідування діяльності Арбузова.

Фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода” ставитиме питання про кримінальну відповідальність голови НБУ у зв’язку зі зникненням частини золотовалютних фондів держави, якщо ці факти підтвердяться. Про це під час обговорення питання про звільнення з посади голови НБУ Сергія Арбузова заявив заступник керівника фракції ВО “Свобода” у Верховній Раді, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Олексій Кайда.

“Гадаю, принаймні у половини депутатів сесійної зали є питання до Сергія Арбузова. Куди поділися від 20 до 30% золотовалютних резервів України? Фракція ВО “Свобода” ставитиме питання про кримінальну відповідальність голови НБУ у зв’язку зі зникненням золотовалютних фондів держави, якщо ці факти підтвердяться”, – зазначив перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності Олексій Кайда.

Свободівець Олександр Мирний нагадав присутнім про те, що Сергій Арбузов був одним із натхненників законопроекту про 15-відсотковий податок на обмін валют: “Хай пояснить свою позицію, адже він – публічна особа. І він повинен відповідати за свої дії”. Свободівець також підкреслив, що саме С. Арбузову Україна “завдячує” тим, що 686 мільйонів доларів закордонних інвестицій пішли з фінансового ринку України.

Нагадаємо, опозиційні фракції вимагали персонального звіту Арбузова у парламенті. Верховна Рада не проголосувала за звільнення з посади Голови НБУ Сергія Арбузова, оскільки провладним силам не вистачило голосів для ухвалення цього рішення.

Джерело: Прес-служба ВО “Свобода”.