Як поводитися в новому класі?

Отже, як повести себе в новому класі? Коли ти вперше відкриваєш двері і постаєш перед новим колективом, тебе, звичайно ж, всі оцінюють. 

Людям цікава і твоя зовнішність, і твій характер. Для когось важливо перше, а для когось – друге. У новому колективі у тебе, звичайно ж, повинні з’явитися друзі. Але, не варто сподіватися, що всі в класі тебе полюблять. Не варто забувати, що люди в класі різні і не з усіма можна зійтися характерами. Твоя задача в новому колективі – не сподобатися всім, а показати себе так, щоб тобі не дошкуляли і не ображали. Тому, спочатку потрібно вести себе впевнено. Звичайно ж, ніхто не говорить про самовпевненість, при якій людина починає поводитися так, ніби він “пуп землі”. Але, заходити в новий клас, опустивши голову, і зацьковано озираючись по сторонах, теж не потрібно, ні в якому разі. Люди повинні зрозуміти з першого погляду, що ти поважаєш їх і поважаєш себе. 


Не варто насторожено оглядати всіх і постійно мовчати. Спілкуйся і не бійся заводити розмови. Звичайно ж, не потрібно бути настирливою і діставати всіх нескінченними оповіданнями про своє життя і своїх друзів. Цим ти зможеш зайнятися, коли у тебе з’являться друзі, яким і справді буде цікаво. У перший день просто потрібно обмежитися знайомством, поспілкуватися з сусідом або сусідкою по парті і спробувати розібратися в тому, хто в класі лідер, які його друзі, чи хочеш ти потрапити в цю компанію або ж просто бажаєш, щоб вони до тебе нормально ставилися. Колективи бувають різні. У деяких, новачків приймають з великим невдоволенням. Потрібно бути до цього готовою і вміти захищатися. Звичайно ж, не потрібно самостійно провокувати конфлікт. Але, якщо ти бачиш, що тебе намагаються принизити чи образити – не мовчи. Навіть якщо хтось тебе злюбить, він більше не стане чіпати, якщо зрозуміє, що ти можеш дати гідну відсіч і не боїшся нічого. Крім того, таким чином, ти заробиш повагу у хороших людей, які є в кожному колективі і можуть стати твоїми друзями. 


Якщо ти ерудованість і дуже багато знаєш, не варто постійно показувати це класу і вчителям. Звичайно ж, якщо тебе запитують – відповідай і заробляй хороші оцінки. Але, у жодному разі, не можна перебивати однокласників, постійно тягти руку, коли вони відповідають і чогось не пам’ятають. Краще, якщо є можливість, підкажи людині відповідь. Тебе від цього явно не зменшиться, зате люди зрозуміють, що ти готовий допомагати і можеш співпрацювати з колективом, а не робити все тільки для себе. 


Ніколи не варто міняти свій стиль одягу, якщо це не подобатися однокласникам. Завжди знайдуться люди, які візьмуть тебе такою, яка ти є. А якщо ж ти, під тиском інших, почнеш одягатися так, як їм подобатися, вони будуть ставитися до тебе як до людини, яким можна керувати і робити з ним те, що вони забажають. Поваги ти явно не заробиш, а всього лише станеш “шісткою” найсильніших. Тобі цього, природно, зовсім не хочеться. Тому, не потрібно відмовлятися від себе тільки через те, що цього хтось захотів. Звичайно ж, кожен бажає влитися в новий колектив, але, не потрібно робити це, на шкоду власним гідності та почуття гордості. Ти повинна пам’ятати про те, що кожна людина індивідуальна. Розумні і адекватні люди це розуміють і цінують в інших. А, якщо хтось хоче перетворити тебе в сіру масу або свій клон, значить, ця людина не гідний дружби з тобою, і твоїх зусиль йому сподобатися. 


Ніколи не варто обговорювати з новими однокласниками порядки в класі і членів колективу. Справа в тому, що ти можеш уславитися плетуха або ж налаштувати проти себе людей. Пам’ятай про те, що, найчастіше, перше враження, оманливе. Тобі можуть сподобатися люди, які, насправді, не є хорошими. А тих, хто міг би справді стати для тебе справжніми друзями, ти налаштуєш проти себе. Тому, старайся прислухатися, спостерігати і не встрявати в обговорення когось. Пам’ятай про те, що ці люди навчаються разом давно, вони можуть наговорити гидот один про одного, розібратися і помиритися. А от якщо ти скажеш щось не те, від тебе просто відвернутися. Тому, краще просто помовчати і поспостерігати зі сторони. Іноді, люди, які мало говорять і багато знають, відчувають себе найкраще. Всі розуміють, що їм можна довіряти і поважають. Але, при цьому, коли люди мало що говорять про себе навколишні мають мало важелів тиску, тому, не зможуть тебе чимось сильно образити або ж змусити щось зробити. Тому, ніколи не потрібно відразу ж відкриватися перед людьми, навіть якщо вони тобі сподобалися. Завжди потрібен час, щоб зрозуміти, яка людина насправді. Тому, старайся стримувати себе. 

Але, це зовсім не означає, що ти повинна бути постійно відстороненої, похмурої і не спілкуватися з людьми. Навпаки, якщо ти можеш бути душею компанії, веселити оточуючих і знаходити теми для обговорення – користуйся цим. Люди цінують тих, хто може їх розвеселити, щось придумати, бути оригінальним. Тільки не варто всіма силами намагатися зайняти позицію лідера, якщо такий вже є в класі або ж у колективі демократія і явного лідерства немає як такого. Якщо люди захочуть, з часом, ти відчуєш, що вони самі, свідомо чи підсвідомо висувають тебе на роль лідера. Але, поки цього не сталося, не потрібно намагатися довести їм, що ти кращий. Цього дуже не люблять, особливо в тих колективах, де всі рівні. 

Потрапляючи в новий колектив, необхідно завжди намагатися залишатися собою, але, при цьому, вчитися знаходити спільну мову з іншими хлопцями. І, головне – ніколи нічого не бійся. Люди, як собаки, чим більше вони відчувають страх, тим більше впадають. Якщо ж у новому колективі зрозуміють, що ти поважаєш себе та інших, і нікого не боїшся, ти точно не станеш там ізгоєм і знайдеш хороших друзів.