Людська пам’ять — дуже складний і примхливий механізм, принцип роботи якого ми ще до кінця не розуміємо. Саме тому нам буває так складно домовитися з нею. Насправді, ми запам’ятовуємо практично все, з чим стикалися, питання тільки в тому, що наш мозок сам вирішує, де розташувати ту чи іншу інформацію і наскільки зручно потім буде її витягати. 


Наше завдання — подбати про те, щоб потрібну нам інформацію безперешкодно можна було витягти в будь-який час. Для цього існує цілий ряд мнемотехніки. Існують певні прийоми і для заучування віршів. Вибір конкретної залежить від багатьох аспектів, в тому числі від того, який вид пам’яті розвинений у вас найбільш добре, втім, комбінування різних технік завжди дає найбільш стійкий результат. Крім того, багато що залежить і від того, скільки часу є в наявності.

Найкраще взятися за складну справу заздалегідь. Звичайно це не відповідь на питання, як швидко вивчити вірш, однак приділити увагу цьому моменту все-таки необхідно. В ідеалі почати вчити вірш слід за один-два дні до здачі. Найкраще виділити під це хвилин 20-30 перед сном в перший день. Тест необхідно прочитати вголос кілька разів і спробувати відтворити. У другий день необхідно приділити цьому заняттю в два рази більше часу. Вчити вірші краще в спокійному, урівноваженому стані, ні на що не відволікаючись, і саме перед сном. Адже вночі мозок переглядає всі, що відбулося за день, вирішує, яка інформація важлива, яка — ні.

А тепер повернемося до початкової теми. Припустимо, часу у вас значно менше, не більше 2-3 годин. Як швидко вчити вірші? У цьому випадку необхідно буде підключити всі види пам’яті: слухову, візуально і кінетичну. Першим ділом вибачте текст, який вам необхідно вивчити. Обов’язково читати вголос. Можна навіть записати своє читання на диктофон. До речі, це допоможе вам ще й визначитися з інтонаціями, найбільш підходящими для конкретного тексту.

Після цього вірш необхідно переписати від руки. Дуже велика спокуса пропустити цей пункт, однак робити цього не варто. Механічна робота руками підключає кінетичну пам’ять, яка відмінно розвинена у більшості людей.

Наступний крок — це миленное поділ тексту на невеликі частини, зазвичай беруть строфи. Проте тут варто враховувати, що іноді варто збільшити або зменшити уривок, але зробити його осмисленим і закінченим. Кожній з цих уривків необхідно забезпечити візуальним образом. Комусь простіше буквально візуалізувати, хтось звертається до асоціацій, в будь-якому випадку ця техніка дозволяє підключити зорові образи, що також сприяє запам’ятовуванню.

Ще раз уважно перечитайте текст, а потім спробуйте відтворити його. Особливо уважно потрібно поставитися до переходів від однієї строфи до іншої, найчастіше проблеми виникають саме в цих місцях.

Є й інша техніка, що дає відповідь на питання, як швидко вивчити вірш. Після прочитання тексту вголос, так-так, без цього знову не обійтися, починайте повторювати текст вголос і подумки текст порядково. Спочатку повторите перший рядок, можна також забезпечити її візуальним образом. Потім, коли цей рядок вдасться затвердити, приєднайте до неї другий рядок. Потім, коли перші дві перестануть викликати проблеми, беріться за третю. І так далі, кожен раз приєднуйте по одному рядку.

Таким чином, можна вчити весь текст, або частинами. За строфам або іншим уривків. В даному випадку також варто особливу увагу приділити засадам строф. Як швидко вивчити вірш? Хочеться вірити, що ці прості техніки допоможуть вам вирішити питання раз і назавжди.