Як і в будь-якому новій справі, найважче – зробити перший крок. Головне пам’ятати про те, що для того, щоб навчитися малювати необхідно практикуватися, щоб набути потрібні навики. Пам’ятайте: все йде від деталей до цілого, від простого – до складного. Отож, вчимося малювати.
Як навчитися малювати: копіювання, обведення ліній та перемаловування.
Отже, копіювання. Не всі люблять цей спосіб, вважаючи, що він не залишає місця для самовираження. Але зачекайте, ви ще встигнете самовиразитися. Свідоме копіювання в процесі навчання малюнку відіграє дуже велику роль, особливо для початківців. Це перший крок до придбання базових навичок у малюванні: твердості руки, чіткості ліній, гострого ока.
Візьміть будь-яку нескладну картинку і спробуйте її змалювати. Уважно вивчайте деталі. Не виходить зобразити якийсь предмет? Обведіть його на картинці і перенесіть на аркуш паперу. Потім спробуйте змалювати картинку під різними кутами, адже мета даного вправи не змалювати всю картину, а навчитися чітко виводити лінії предметів. Таким чином, ви ставите руку, концентруєтесь, рука запам’ятовує форму, і з кожним разом виходить все краще і краще. Головне, тримайте олівець легко, не напружуючи кисть руки.
Як навчитися малювати: Змальовування з натури. Наступний етап – складний, але не менш захоплюючий. Замініть копійований малюнок на будь-який нескладний предмет: руку, яблуко, лампочку. Якщо в попередніх вправах ви копіювали вже намальований предмет, то тепер завдання ускладнюється передачею предмета реального. Спробуйте змалювати його з натури. Ви вже будете відвикати від малювання предметів, зображених на площині, а самі навчитеся переносити їх на площину вже впевненою рукою.
Як навчитися малювати: малювання з пам’яті. Коли ви трохи потренувалися з копіюванням форми і намальоване вами яблуко зовні значно відрізняється від груші, можете перейти до наступної вправи. Вона трохи складніша і спрямована на розвиток пам’яті та спостережливості, що є одним з найважливіших аспектів у діяльності художника. Цей прийом допоможе вам розвинути зорову пам’ять і більш гостре відчуття лінії і форми. Знову ж таки, візьміть зображення, подивіться на нього уважно, постарайтеся запам’ятати все, що на ньому зображено, причому як можна ретельніше. Уважно вивчивши його, приберіть вбік і спробуйте намалювати побачене по пам’яті. Коли ж здається, що забулася форма предмету, знову розгляньте зображення і продовжуйте малювати. Повторюючи таким чином свої спостереження, ви привчаєте очей і руку легко сприймати і передавати на папері будь-яку форму.
Не слід відразу вибирати картинки, насичені деталями. Візьміть звичайні чорно-білі контурні малюнки та ілюстрації до дитячих книг, зображення символів та орнаментів.
Спочатку не затримуйте увагу на таких аспектах малюнка, як тіні, перспектива, пропорції і палітра, адже ваша перша задача – навчитися малювати лінії і контури як дивлячись на приклад, так і по пам’яті. Виконуйте їх 10-20 хвилин на день, і результат не змусить себе довго чекати.
Тепер, коли ваша рука з легкістю зображує будь-які контури, і ви здатні перенести предмет на папір, лише глянувши на нього, або просто представивши, вчимося сприймати картину більш цілісно.
Малюємо натюрморт.
Корисні поради.