Корисні поради: як розвинути співочий голос

1
Тренувати співочий голос можна як під керівництвом фахівця, музичного педагога, так і самостійно, а для цього важливо виконувати ряд наступних дій.
Починайте всі заняття з дихальної гімнастики. Для цього зробіть глибокий, різкий, короткий вдих через ніс, а потім непомітний швидкий видих через рот або ніс. Проробіть таку вправу 5-6 разів. 


2
Перейдіть до загальної розминці рота. На цьому етапі необхідно проробляти легкі покусування внутрішніх сторін щік і мови, втягування і витягування губ, а так само інші вправи подібного роду. Загальну розминку необхідно повторювати протягом 1-2 хвилин щодня. 


3
Почніть розвиток з вимови складів. Тут важливо навчитися добре вимовляти глухі і дзвінкі приголосні в поєднанні з одного гласною.
Чітко вимовляйте такі звуки як птки, ПТКА, птко, птке, пткі і т.д. Використовуйте абсолютно різні поєднання складів. Для того щоб було зручніше вимовляти кожен раз ті чи інші склади, можна прописати їх на аркуші паперу і в подальшому зчитувати. 


4
Перейдіть до читання скоромовок. Візьміть будь-яку книгу з скоромовками і почніть читання спочатку в повільному темпі, уважно промовляючи кожну букву, а потім поступово прискорюйте темп, але не переставайте при цьому зберігати чіткість вимови приголосних і голосних. Намагайтеся зводити застереження до мінімуму, кожен раз повторюючи одні й ті ж фрази. Ця вправа досить виконувати по 5-10 хвилин в день. 


5
Переходьте до читання віршів або прози. Читайте вголос абсолютно будь-які літературні твори спочатку по книгам, потім, можливо, на пам’ять. При цьому важливо чітко вимовляти кожну букву. З кожним днем ??збільшуйте об’єм читається мови поки не досягнете 2-х годин на день.

6
Приступайте до наспівування складів. При цьому необхідно випинати живіт вперед на висхідних рухах. Пропевайте склади спочатку плавно і монотонно, потім роблячи стрибки та невеликі інтервали між ними. Які склади краще всього щодня наспівувати повинен порекомендувати музичний педагог. Він же повинен контролювати весь процес розвитку вашого співочого голосу.