Корисні поради: Як відіпрати клей ПВА

1.Придбайте в господарському магазині очищений бензин. Протріть забруднену ділянку тканини ватним тампоном, змоченим в розчиннику. Потім виперіть виріб у теплому мильному розчині і ретельно прополощіть.

2. Свіжа пляма від клею ПВА можна видалити водою, попередньо нагрітій. Змочіть тканину і залиште на деякий час. Потім прополощіть одяг.

3. Застарілу пляму від клею промокніть ватним тампоном, змоченим в скипидарі або ацетоні. Такий спосіб підійде для однотонних тканин. Якщо пляму необхідно вивести з кольорового текстилю, спочатку спробуйте засіб на виворітній стороні або в непомітному місці.

4. Покладіть дорого з плямою від клею ПВА в морозильну камеру на кілька хвилин. Потім спробуйте механічно видалити забруднення. Якщо залишилося пляма, протріть його розчином нашатирного спирту. Виперіть тканину в теплому мильному розчині і прополощіть.

5. Зі скляних поверхонь клей ПВА видаляється механічно гострим предметом, наприклад шпателем або ножем. Дійте акуратно, щоб не залишилося подряпин. Якщо пляма застаріле, то змочіть його очищеним бензином або іншим розчинником. Потім протріть скло сухою ганчіркою, щоб позбутися від розлучень.

6. На пляма від клею на килимі або оббивці м’яких меблів покладіть поролонову губку, змочену в теплій воді, не вичавлюючи. Залиште на якийсь час. Потім видаліть сухою чистою ганчіркою.

7. Застарілі плями з оббивки меблів можна видалити за допомогою праски. Направте парову струмінь на ділянку забруднення. Через деякий час протріть тканину вологою губкою.

8. Відчистити застарілу пляму від клею ПВА можна оцтом. Змочіть спочатку ділянку забруднення теплою водою. Потім протріть ватяним тампоном, змоченим в оцті. Зачекайте деякий час і видаліть. Виперіть виріб у теплому мильному розчині і просушіть.