Корисні поради: Як відрізнити справжні перлини від підробки

  1. Слід сказати кілька слів про відмінності між природним перлами та його підробкою. Справжній перли утворюється шляхом потрапляння піщинки всередину раковини молюска, який реагує на потрапляння стороннього тіла і починає огортати його своїм перламутром. Цей процес навчилися імітувати, поміщаючи всередину раковини намистину, яку витягують через деякий час, вже злегка покриту перламутром. Буває, намистинку просто покривають перламутровим лаком і продають як натуральні перлини.
  2. Якщо продавець стверджує, що перли натуральні, обов’язково вимагайте довідку про ідентифікацію, вона повинна бути складена відомою і солідною лабораторією з відповідними печатками. Так, для підтвердження його достовірності перли піддають рентгенівському обстеженню. Існують і більш прості народні методи, які допоможуть вам відрізнити підробку від перлини. Справжня перлина досить важка, чого не можна сказати про штучне матеріали. Якщо перлини обережно потерти один про одного біля вуха, то повинен виникнути звук тертя піску.
  3. Можете перевірити продавця перлин на страх. Візьміть перли і запропонуйте підпалити його, натуральний продукт не повинен плавитися. Швидше за все, продавець злякається за зіпсований товар і скаже вам всю правду про його достовірність.
  4. Якщо упустити справжню перлину на тверду і гладку поверхню з висоти півметра, то вона спрацює як м’ячик для пінг-понгу, тобто відскочить від поверхні і почне стрибати. Підроблені перли мають низьку щільність і практично не зможуть підстрибнути.
  5. Існує ще один спосіб, завдяки якому можна перевірити справжність перлів. Акуратно проведіть перлиною по своїх зубах. Її поверхня повинна бути трохи шорсткою. Поверхня підробки абсолютно гладка, як скельце. Ні в якому разі не намагайтеся розкусити цей предмет, побережіть свої зуби.
  6. Справжні перли залишаються завжди холодним, навіть у найспекотнішу погоду. Надівши намисто, ви завжди відчуєте приємну прохолоду від натуральних перлів. Цього не можна сказати про підробку.