Корисні поради: як виспатися за короткий час

Для дорослої людини оптимальний обсяг часу для сну – 8 годин. Вважається що за цей період (третина доби) людина повинна повноцінно відпочити, звільнитися від емоційного і фізичного навантаження, відчути себе «свіжим» і бадьорим. Однак це не завжди і не у всіх виходить. Комусь достатньо 4-5 годин нічного сну, а для когось і 10-ти годин буде недостатньо. Від чого ж залежить повноцінний нічний відпочинок і як виспатися за лагідне час? 


1. Розслабтеся перед сном. Подивіться улюблені передачі, послухайте приємну музику, почитайте книгу. Якщо ж на релаксацію немає ні часу, і сил, то заваріть чай із заспокійливими травами (м’ятою, мелісою). Також допоможуть тепле молоко і мед. Напій дозволить розслабитися і прокинутися бадьорим, навіть якщо спати вам належить лише 4-5 годин. 

2. Щоб виспатися, ви повинні спати в зручній позі, а не у формі «калачиком», де змогли задрімати. Для повноцінного відпочинку потрібна зручне ліжко і постіль. Бажано підтримувати в спальні температуру повітря близько 18-20 ° С, так як в задушливій кімнаті виспатися неможливо. 

3. Крім того, сон буде глибоким, якщо ви приберете зі спальні зовнішні подразники. Вимкніть радіо і телефон, приберіть улюбленого папугу, а дітей попросіть спілкуватися тихіше. Налаштуйтеся на приємний відпочинок і добрі сновидіння – і ви обов’язково виспіться.