Корисні поради: Якщо очі втомлюються за комп'ютером.

Відрегулюйте яскравість монітора

Зазвичай ви дивитеся на монітор комп’ютера і при цьому майже не моргаєте. Це трапляється від того, що м’язи очей перенапружені. Дане напруга з’являється не тільки через те, що ви зосереджені. Приблизно так само людина зосереджується, коли читає реальну книгу. Мерехтливе зображення на моніторі буває надмірно яскравим, воно складається з маси точок, тому вплив на очі посилюється у багато разів. Чим нижчим є дозвіл монітора, тим сильніше навантаження на зір. Тому потрібно використовувати тільки монітори, що володіють високою роздільною здатністю. До слова, деякі люди помічають, що перестають втомлюватися за комп’ютером, коли знижують яскравість монітора на тридцять відсотків від стандарту. По можливості, придбайте комп’ютери, що мають спеціальне покриття, яке здатне знизити вплив монітора на зір.

Сядьте за комп’ютер правильно

Комп’ютер в кімнаті або в офісі розташуйте правильно. Постарайтеся виключити можливість появи на екрані відблисків від штучного освітлення або від сонячного світла. Монітор встановіть так, щоб ні спереду, ні ззаду світло на нього не падав. Можливо, є сенс поставити комп’ютер у кутку, звернути задньою частиною до стіни. Вікна на час роботи за комп’ютером краще закрити щільними шторами. Світло в приміщення не повинен бути надто яскравим. Бажано, щоб настільна лампа перебувала з лівого боку – збоку від комп’ютера. Світло від лампи повинен бути приглушеним. Ваші очі, коли ви сидите за робочим столом, повинні упиратися в середину монітора. Відстань від монітора до вас повинно бути не менше шістдесяти сантиметрів.

Дозвольте собі розслабитися

Під час перерв використовуйте своєрідне ліки проти втоми очей. Мова – про спеціальні вправи, здатних відновити зір. Потрібно, в першу чергу, розслабитися. Відхилитеся на спинку стільця, закрийте очі, помасажуйте очні яблука – акуратно, кінчиками пальців. Спробуйте сильно скосити очі по черзі – вправо і вліво, далі подивіться вниз і вгору. Потрібно повторити цю вправу десять разів.

Підготуйте невеликий шматочок паперу – не більше конфетті від діркопробивача. Пофарбувати його в чорний колір, приклейте на раму вікна. Дивіться на цю точку дуже пильно, а потім переведіть погляд на вигляд за вікном. Фокусування погляду на міський пейзаж і на чорну мітку повинно тривати не менше декількох секунд. Важливо, щоб відстань між вікном і вами становила не менше сорока сантиметрів. Потрібно повторити цю вправу десять разів.