Походження назви с. Братковичі, Горододького району

Село Братковичі розміщене в мальовичій долині Прикарпаття, за З км на захід від старовинного княжого міста Городка та 32 км віл обласною центру.
Транспортні шляхи здійснюються по шосейних дорогах загальнодержавного, районного значення.
Площа населеного пункту – 305.54 га. 
Свою історію с. Братковичі починає з другої половини XVI ст. 
До цього часу село існувало під іншою назвою. По дорозі на завоювання Польщі війська хана Батия зруйнувало село, спалили село та його жителів.
Залишилося три брати, які переховувались у дубовому бору, який простягався від села аж до міста Городка.
На торговому шляху зі Львова на Перемишль, а далі на Краків та Моравію, в дрімучому бору поселилися три брати. Були вони знаними ковалями майстрами “золоті руки”. Збудувати свій заїзд, почали господарювати. В зимону стужу, в літню спеку тут можна було перепочити, заночувати, щось відремонтувати, підкувати коней, полагодиги упряж.
Поступово брати відвойовували землю в лісу, зайнялись землеробством, вирощували хліб. Сприятливі клічатичні та природні умови, наявність чистої води і риби в природних водоймищах, лісового звіра давало можливість братам швидко стати на ноги Слава про них облетіла округу і потяглись до них люди поселятись тут зі своїми сім’ями.
Так виник населений пункт, який було вирішено назвати на честь трьох братів – Братковичами. Почалось життя галицького села.