Походження назви с. Шипинці, Кіцманського району

Шипинці – село, яке розташоване в Кіцманському районі, Чернівецької області. Відстань до обласного центру 18 км. Населення – 3067 мешканців. Найдавніши населеним пунктом Кіцманського району є село Шипинці1359-1436р. Перші згадки про нього припадають на середину 14 ст.. Польський літописець Я.Длогуш під 1359 роком згадує землю під назвою «Шипинська». Так тоді називали територію Північної Буковини, адміністративним центром якої було с. Шипинці. Отже в середині 14 ст. Шипинці вже існували, а їх виникнення відноситься до більш раннього часу.
Ось одна з легенд походження назви села:
У селі Шипинці є дуже багато мочарів, а давним-давно їх там було ще більше. У долинах були озерця, які утворювалися під час танення снігів весною, або ж коли випадало багато дощів. Води накопичувалося стільки, що озерця зберігаються і під час літньої спеки. Люди розповідають, що Шипинці назву дістали таку тому що в давні часи там аж шипіло від нагрітої сонцем води. 
    За Шипинцями є мале озеро, що дістало назву “Кругле болото“. Люди вірили, що у нього немає дна. Про нього говорили так: з давніх-давен там, де є кругле болото, існувало село. Люди в цьому селі жили дуже розпусно, навіть у піст справляли різні забави. 
На місці “Круглого болота” була велика корчма, в якій люди пили вино та усіляко забавлялися, навіть у перед Великодній піст. Бог розгнівався на них і покарав грішників – переповнена людьми-гуляками корчма і ціле село запалося, пішло під землю, а на цьому місці утворилося озеро “Кругле болото“, недосяжне і бездонне. 
    Мешканці Шипинців вірять, що настане час, коли озеро зникне, а село винирне.