Як правильно робити масаж спини?

Масаж є одним з найбільш древніх і ефективних способів для поліпшення самопочуття і здоров’я людини. За допомогою різних технік масажу можна стимулювати кровообіг і лімфоток, домагатися тонізуючого або, навпаки, релаксуючого ефекту, знімати напругу і втому.

Масажувати можна практично всі частини тіла, але найбільш потрібним видом масажу є масаж спини, адже від стану хребта та м’язів спини безпосередньо залежить фізичний стан і працездатність людини. Зовсім не обов’язково, щоб звичайний масаж виконував спеціаліст – це може робити будь-яка людина. Важливо тільки знати, як правильно робити масаж спини, щоб він приніс користь, а не шкоду.

Зазвичай біль і напруга найбільше накопичуються у верхній частині спини в районі лопаток і в поперековому відділі. Правильний масаж спини повинен починатися з розігрівання м’язів попереку. Простіше і швидше за все розігріти і розм’якшити м’язи за допомогою активного розтирання, яке виробляється ребрами долонь у напрямку знизу вгору і від середини до боків по діагоналі, спрямованої теж вгору (під кутом приблизно 45 градусів).

Правильний масаж спини проводиться за допомогою спеціального масажної олії з розігрівальним ефектом. Якщо під рукою немає масажної олії, можна використовувати оливкову, однак тоді на розігрів буде потрібно трохи більше часу. Для того, щоб поєднати масаж спини з сеансом аромотерапії, в олію можна додати трохи ефірного масла відповідно з доданою до нього інструкцією.

Після розігріву м’язів поперекового відділу їх починають масажувати різними техніками: можна поплескувати, розминати, гладити, постукувати. Головне правило – все у напрямку знизу вгору. Після закінчення роботи з цією областю можна переходити вище – на поздовжні м’язи до області лопаток, а опрацьовану зону необхідно прикрити простирадлом, щоб вона не остигала занадто швидко. Далі правильний масаж спини виконується в тій же послідовності: розігрів, масаж, переховування,перехід на наступну зону.

Масаж спини зазвичай передбачає наступний порядок роботи з зонами: поперек, поздовжні м’язи, боки, область лопаток, шия, плечі. Всі рухи повинні проводитися вздовж напрямку волокон м’язів спини, ніби направляючи кровотік в її верхню частину. Закінчуючи масаж, необхідно зробити кілька спокійних погладжувань всієї спини, щоб розслабити шкірні рецептори.

Самостійний масаж годиться для того, щоб зняти напругу і біль з м’язів. Однак якщо від масажу потрібно отримати яскраво виражений лікувальний ефект, масаж повинен проводитися фахівцем. У перший раз рекомендується проходити курс, що складається не менше ніж з 15 сеансів, після чого раз на півроку проводити підтримуючі курси по 5-10 сеансів. Встановлювана за масаж ціна залежить від кваліфікації масажиста, тривалості сеансів і додаткових послуг (мануальна терапія, масаж вдома і так далі).

Сьогодні в різних виданнях і в інтернеті можна знайти багато інформації про те, як правильно робити масаж спини. Вивчивши її, можна робити приємний і ефективний масаж своїм рідним і близьким, за що вони напевно будуть дуже вдячні.